/head>
Мото UAnbc

Інформація про штрафи ДАІ буде надходити на телефонний номер або електронну пошту порушника

Уряд України ініціює внесення змін в проект закону № 2562, яким передбачено врегулювання відносин у сфері безпеки дорожнього руху.

Документ з правками вже знаходиться в парламенті і найближчим часом буде розглянуто народними депутатами.

Як стверджують експерти, в разі прийняття правок автолюбителі зможуть отримати інформацію про правопорушення на мобільний телефон через послугу SMS, або на електронну пошту. Таким чином, процес оскарження штрафу буде істотно прискорений. Необхідність доносити інформацію про правопорушення по електронній пошті або через SMS виникла з тієї причини, що раніше «листи щастя», відправлені поштою, приходили на адресу, яку часто не відповідав реальному місцем проживання порушника.
Для вас, тренінги по мотивації персоналу, пропонує компанія «Бізнес центр Національний»
У правоохоронному відомстві стверджують, що автовласники можуть звернутися до МВС з проханням внести свої дані в інформаційну базу. У заяві слід вказати номер телефону, або адресу електронної пошти. Для власників авто процедура безкоштовна.

Крім того, за словами авторів проекту закону, в документі передбачено, що власник авто, який не був за кермом і не робив правопорушення, а інформацію про це отримав, може звернутися в правоохоронні органи протягом 14 днів з дня отримання звістки. Разом з тим, він повинен надати докази, що за кермом його автомобіля в момент правопорушення знаходився інший чоловік. Автовласники, згідно з проектом закону, зобов’язані будуть вести облік інформації, якщо автомобіль був наданий у користування іншим особам.

Крім усього іншого, в Києві працює сервіс онлайн платежів, за допомогою якого порушники можуть сплатити адміністративний штраф, практично не виходячи з дому. На сайті системи з оплати адміністративних державних і муніципальних послуг необхідно буде зареєструватися і вказати інформацію про протокол, особисті дані та адресу електронної пошти. Подібний сервіс незабаром стане доступний жителям всієї України