Мото UAnbc

У грудні в Україні несподівано рвонуло автовиробництво

В останній місяць року майже всі заводи збільшили обсяги випуску.

До докризових чисел ще далеко, але спільними силами вдалося випустити 1 810 одиниць автотранспорту – на 55% більше, ніж минулого місяця і на цілих 259% більше, ніж рік тому. Грудневий результат став кращим як для ринку в цілому, так і для деяких заводів.

ЗАЗ в грудні випустив 1 217 автомобілів, що на 64% більше, ніж минулого місяця. Серед них більша частина – легкові авто (1048 штук). Займалися в Запоріжжі і вантажівками (137 штук), і автобусами (32 штуки). Активізувалася збірка легковиків на «Єврокар» – 244 штуки (+ 51,6%).

АвтоКрАЗ показав рекорд року випустив відразу 182 вантажних автомобіля. У сегменті автобусів проявляли активність чернігівський «Еталон» (59 шт.), «Богдан» (26 шт.), «Часів Яр» (13 шт.) І «Черкаський автобус» (69 шт.).

Поки складно сказати, чи є такі результати ознакою пожвавлення українського автопрому. Адже вже з січня 2016 року у Україні запрацював екологічний стандарт «Євро-5», і виробникам довелося модифікувати або зовсім відмовитися від деяких моделей. Але випущені в 2015 році «неекологічних» авто ще можна буде легально продати. Так що грудневий стрибок може виявитися спробою затоварити склади перед введенням нового екостандарта. Чесно зізналися в таких діях в корпорації «Еталон». Эффективное управление материальными запасами. Зачем знать, про управление логистическими расходами. Что такое распределительная логистика на предприятии?
Незважаючи на мажорний фінал, рік +2015 для українського автопрому був сумним. Загальний результат – 5654 транспортних засоби – виявився майже в п’ять разів менше, ніж рік тому – 25 941 шт. Багато українських заводи простоювали по місяцю і більше. Інші – просто сильно скоротили виробництво.
Найбільше криза вдарила по українським виробникам і збирачам легковиків – їх випущено на 78,2% менше. На 11,2% менше випустили вантажних автомобілів. На автобуси загальне падіння майже не поширилося – різниця з 2014 мінус 0,5%.